Şekeroğlu Menengiç Kahvesi - Kahve Çeşitleri (Hatay Medine Baharat-Rima Lokman Hekim,Aktar,Bitkisel ürünler)

  • Şekeroğlu Menengiç Kahvesi

Şekeroğlu Menengiç Kahvesi

Kahve Çeşitleri - Şekeroğlu Menengiç Kahvesi

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Üretici: Şekeroğlu
  • Ürün Kodu: sekeroglu1
  • Stok Durumu: 100
  • 25,00TL

  • Ürün Teslim Tarihi 26 Ocak 2022 Çarşamba Günüdür
garanti

Şekeroğlu Menengiç Kahvesi


Şekeroğlu Kavanoz Menengiç kahvesi 600 gr

Antep fıstığının benzeri bir ağaç türü olan menengiç ağacının meyvelerinden elde edilen Menengiç Kahvesi etkileyici kokusu, aromalı tadı ve yumuşak içimi ile ağızda hoş bir tat bırakır. Ülkemizin dağlık bölgelerinde yetişen bu ağaçtan toplanan meyvelerin kavrulması ve öğütülmesi ile elde edilir. Odunsu baharatlı tadı ile farklı lezzet deneyimi yaşamak isteyenlerin tercihidir. Halk dilinde ÇitlembikÇedeneÇıtlık isimleri ile de bilinen Menengiç Kahvesi ağızda Antep fıstığı tadı bırakması ile de ayrıca bilinir. En doğal şekilde elde edilmiş yeşil menengiç tanelerinden üretilen Menengiç Kahvesi kafein içermemesi, kafeinsiz kahve olması açısından da tercih edilen bir kahvedir.. B ve E vitamini açısından da zengindir. İçerdiği vitaminler ile cilde de faydalıdır. Şekeroğlu sıvı Menengiç Kahvemizden 350 Gr ve 600 Gr’lık formlarından cam kavanozlu olarak sipariş edebilir, dilerseniz Şekeroğlu menengiç kahve çeşitleri ya da diğer kahve çeşitlerimizi de inceleyebilirsiniz.


Sıvı Menengiç Kahvesi Nasıl Yapılır?

Menengiç Kahvesi süt ve su kullanılarak 2 şekilde yapılabilinir. Genellikle süt ile pişirilmesi tercih edilen Menengiç Kahvesi yağlı bir yapısı olduğundan dolayı yağsız veya yarım yağlı süt ile pişirilmesi önerilir. Yapacağınız kişi sayısına göre her fincan için dolu dolu 1 tatlı kaşığı Menengiç Kahvesi ile fincan ölçüsünde sütü veya suyu cezvede kısık ateşte yavaşça karıştırarak lezzetli bir kahve elde edebilirsiniz. Süt tercih edecekseniz menengiç kahvesini bir tatlı kaşığından daha fazla koyabilirsiniz. Koyacağınız menengiç kahvesi miktarı damak tadınıza göre şekillenebilir. İstenirse ilave olarak şeker ilavesi yapabilirsiniz.


Şekeroğlu sıvı menengiç kahvenizi kullanmadan önce karıştırınız ve oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Kahve Çeşitleri - Şekeroğlu Menengiç Kahvesi

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Dikkat ! Yönetmelik gereği ürünün faydalarının yazılması ilgili kanun tarafından yasaktır. Bu kurallardan dolayı ürünün faydaları hakkında bilgi veremiyoruz. Ürünlerimiz kesinlikle ilaç değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana doktora başvurunuz.

Benzer Ürünler

Etiketler: menengiç kahvesi, şekeroğlu, macun menengiç, sıvı menengiç, menengiç kahvesi nasıl yapılır, menengiç nedir, menengiç nasıl yapılır, kahve çeşitleri, lokman hekim, hatay, iskenderun, aktar, şekeroğlu baharat, şekeroğlu kahve, kahve çeşitleri, kahveler,